ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

انواع جدیدی از فرش*ها وارد بازار شده*اند. فرش*هایی با طرح*های کاملا متفاوت نسبت به فرش*های سنتی ایرانی که نقشه متفاوت، جنسی تازه و ابعادی متنوع دارند. این فرش *های مدرن با رشد فناوری و تولید دستگاه*های پیشرفته، مدام تغییر حالت و کیفیت می*دهند و در راستای خواسته مشتریان، روز به روز بهتر و بهتر می*شوند. مثلا در گذشته*ای نه چندان بعید اگر کسی آرزوی داشتن فرشی با طرح یا عکسی ویژه داشت، به ندرت می*توانست به آن دست یابد. اما در حال حاضر علاوه بر اینکه تنوع فرش *های فانتزی بسیار بالا است. امکان شخصی*سازی طرح و نقشه فرش*ها هم وجود دارد. قیمت فرش نوین در سنجش با بها فرش دستباف و سنتی بسیار مقرون به صرفه است. بنابراین، افرادی که بودجه کافی برای تهیه فرشی گران را ندارند نیز به سمت آن جلب شده*اند. قیمت فرش مدرن و فرش فانتزی و ابعاد آن دست خریداران را در انتخاب*های گوناگون کاملا مفتوح نگه می دارد. خانه*های امروزی معمولا کوچک هستند و سایر خبری از فرش*های کبیر ۱۲ متری در سالن*های پذیرایی نیست پس بهتر است خانواده*ها به گزیده تر زوج*های جوان در خانه ها خود از فرش *های فانتزی با ابعاد کمتر بهره*گیری کنند. سادگی طرح بعضی از این فرش*ها هم مایه بازتر کردن مکان و تغییر ابعاد ظاهری منزل می*شود.

البته با پروا به بروز تغییرات و بهبودهای سریعی که صنعت فرش در حال تجربه کردن است، لغایت چند وقت دیگر باید از اصطلاح فرش پُست* امروزین برای این تولیدات فانتزی بهره*گیری کنیم. زیرا فرآوری فرش*هایی با فناوری پیچیده در قالب فرش*های چندبعدی، دیگر از پایین چتر مدرنیته بیرون می*شود و به دروازه دوران پُست*مدرنیسم یا پسامدرنتیه خویش را می*رساند.
قیمت فرش نوین و گونه ها آن را بهتر بشناسید

همان*طور که از اسم این*گونه فرش*ها هم مشخص است، فرش مدرن دارای نقشه*ها و طرح*هایی مدرن و ساده است. مثلا اگر همنشین نداشته باشید که در طراحی منزل خود از طرح*های شلوغ و مختلط سنتی برای فرش منزل کاربرد کنید، به راحتی باید به سراغ فرش امروزین رفته و از وسط طرح*ها و جنس*های بی*شمار آن انتخاب به عمل بیاورید. فرش ترک ، فرش شگی و پرزبلند، فرش اسپورت، فرش تزئینی ، فرش فانتزی طرح گبه ، فرش شنل ، فرش فریز و… از آنگونه فرش* های امروزین هستند. فرش*های ماشینی در گونه ها مختلفی فرآوری می*شوند. در کل، تنوع آنها زیاد بالا است و تقریبا هر رنگ و مدلی که بخواهید به سادگی در دسترس شما است.

این فرش*ها حائز ابعاد متفاوت بوده و رنگ*هایی در بافت و تولیدشان به کار می*رود که معمولا در فرش*های کلاسیک و سنتی دیده نمی شود. مثلا به شغل بردن رنگ*های تندی چون نارنجی و بنفش مایه تمایز بسیار این فرش*ها با هم*تایان سنتی*شان می*شود. بها فرش نوین ایرانی ، بها فرش ترکیه ای و… نسبت به بها فرش مدرن دستباف و سنتی دستباف بسیار کمتر است. به همین خاطر اغلب زوج*های جوان از آن پیشباز می*کنند. ترکیه نیز در طراحی و تولید فرش *های امروزین و فانتزی بسیار نیرومند عمل می*کند. قیمت فرش ترکیه در مقایسه با بها فرش های ماشینی امروزین موجود در بازار ایران خیلی متفاوت نیست. از نظر کیفیت و جنس و وانگهی قیمت فرش نوین ترکیه با محصولات ایرانی چشم وهمچشمی می*کند.
فرش امروزین و ورود آن به دنیای مُد چگونه است؟

فرش ، بافته*ای واقعا قشنگ است که طرح*ها و نقشه*های آن بارها برای طراحی لباس نیز مورد بهره*گیری قرار گرفته است. توجه به این زیبایی وظرافت از سوی طراحان مد و برگزارکنندگان، رویدادهای مهم مُد و لباس نیز باعث شده لغایت به تازگی در برخی از برنامه*های دنیای مُد از فرش* های مدرن پایین پای مدل*ها بهره*گیری بشود. همان*طور که احساس می*شود، زمینه*های مختلف هنری با نقب زدن از دالون*های پیچ*درپیج هنر به هم متصل می*شوند و هم را درمی*یابند.

فرش* های مدرن طرح و نقشه*های مختلفی دارند. به همین خاطر نمی*توان گفت که ویژگی* مشخصی در آنها هستی دارد. بها فرش های مدرن هم متفاوت است. اگر این نوع فرش ۱۰۰ درصد از آکریلیک تعبیه بشود، کیفیت خیلی بهتری خواهد داشت و قطعا قیمتش نیز افزایش پیدا می*کند. فرش امروزین در واقع، تلفیقی است از هنر چیدمان و طراحی داخلی و بافت فرش. زیرا روندهای طراحی درونی به شدت روی طراحی*های فرش *های امروزین تأثیر دارد و برخی مواقع مایه بروز مُدهای جدیدی در این صنعت می*شود.

فرش نوین چه کاربردهایی دارد؟

فرش مدرن و فانتزی برای کاربردهای مختلفی در منزل و محیط*های گوناگون مورد استفاده پیمان می*گیرد. مثلا فرش فانتزی اطاق خواب با طرح*ها و رنگ*های گوناگون در بازار وجود دارد. ابعاد فرش *های امروزین هم بسیار گوناگون هستند. اگر خواهان فرش پرز بلند موسوم به شگی باشید یا هر گونه دیگری از فرش*های فانتزی، می*توانید فرش فانتزی ۶ متری ، ۹ متری و… را به سادگی از فروشگاه*های گوناگون جاسازی کنید. بها فرش فانتزی ۶ متری یا بها فرش فانتزی ۹ متری نیز وابسته به برند و جنسی که فرش فانتزی دارد، متفاوت خواهد بود.

فرش نوین را در اطاق پذیرایی یا نشیمن هم می*توانید کاربرد کنید. خوبی استفاده از آن در این است که برای هر رنگی از در و بارو یا مبلمان، رنگ و طرحی مناسب در وسط فرش* های مدرن فانتزی وجود دارد. فرش*های فانتزی موجود در اطاق خواب نیز در طرح*های متنوعی ارائه می*شوند. برای هر استعمال ویژه می توانید به پیگیری فرش نوین مخصوصی باشید. مثلا فرش*های شگی ، پرزبلند هستند و یگانه و غبار زیادی میانی پرزهای آن راهبند می*کند. بنابراین، حواس*تان باشد که از این گزینه برای اطاق کودک بهره*گیری نکنید. اگر خیلی به پاکیزگی دلنازک باشید هم این فرش ، گزینه احسان برای شما نخواهد بود.

فرش *های مدرن ترک یا ایرانی را از فروشگاه*های معتبر اینترنتی همانند فروشگاه اینترنتی فرش مرداس خریداری کنید. این فروشگاه*ها دارای نشان*های معتبر دولتی از سازمان صنعت و معدن و… هستند و در اعتبار آنها شکی وجود ندارد. ضمن اینکه روند خرید را هم زیاد ساده می*کنند. خیلی آسان می*توانید به وبسایت مربوطه مراجعه کنید و با دید عکس ها دقیق هر مدل از فرش فانتزی ، خواستن اطلاعات ریزبین مربوط به آن و مقایسه قیمت*های فروشگاه*های مختلف، طرح مطلوب خویش را گزینش کرده و به سبد خرید اضافه کنید. حذف واسطه فروش الی کران زیادی باعث کاهش بها فرش در فروشگاه*های اینترنتی می*شود. پس اگر منظور خرید دارید، لااقل سری به فروشگاه*های فرش اینترنتی بزنید و خودتان کل چیز را از وبسایت تماشا کنید.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: فانتزی ,مدرن ,امروزین ,فرش*های ,*های ,نوین ,*های امروزین ,وجود دارد ,*های فانتزی ,اطاق خواب ,همین خاطر
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Bill دوره جامع فنون موفقیت در آزمون دکتری وبلاگ دبیرستان دوره ی دوم آیت الله غفاری هفشجان زِبَرْجَد سلامت از نگاه ملی این روزهای من باربری یاسا دبیرستان حضرت زینب(س)دوره اول چرام زیست شناسی گل یاس